Jesteś tutaj: Strona główna / SPORT / Wiadomości / Jazda „figurowa”




Jazda „figurowa”

17 Lutego 2010

Łyżwiarstwo staje się co raz bardziej popularną dyscypliną sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku mieszkańcy mogli skorzystać ze sztucznego lodowiska, które było zainstalowane na terenie OSiR-u w Bogatyni, natomiast w tym roku z inicjatywą wyszedł Sołtys Porajowa Tomasz Froński wraz z Radą Sołecką. Dzięki staraniom sołtysa w Porajowie powstało lodowisko, które jest ogromną atrakcją dla wszystkich dzieci.

Od 8 lutego młodzież z Porajowa i okolic może korzystać z lodowiska. Jak dodaje sołtys Tomasz Froński dla wielu dzieci to jedyna forma spędzania wolnego czasu. Lodowisko będzie funkcjonowało tak długo jak pozwolą na to warunki pogodowe.

Sołtys Porajowa wraz z Radą Sołecką składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia Andrzejowi Grzmielewiczowi za pomoc finansową udzieloną na zakup materiałów przeznaczonych na budowę sztucznego lodowiska. Dziękuję również Panu Dariuszowi Żądeł (KDM Porajów), który przyczynił się do budowy naszego lodowiska. Podziękowania pragniemy złożyć również Wiceprezesowi Bogatyńskich Wodociągów i Oczyszczalni S.A. Panu Sebastianowi Trycowi oraz Panu Robertowi Rzeźnikowi za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia. Dziękujemy również mieszkańcom Porajowa i Sieniawki, a w szczególności: Tadeuszowi Frońskiemu, Stefanowi Szwarz, Łukaszowi Szeliga, jak również strażakom z OSP Porajów: Teofilowi Prokopowiczowi, Dariuszowi Juźkiewicz, Adamowi Daniluk, Janusz Sośiński, Janowi Sareło.

« Marzec »
pn wt sr cz pt so nd
27 28 29 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1